Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wernisaż wystawy fotografii Mariana Musiała „Wydarzenia, miejsca, spotkania”

Utworzono dnia 23.06.2017

 

Wernisaż wystawy fotografii Mariana Musiała

„Wydarzenia, miejsca, spotkania”

 

Suchedniowski Ośrodek Kultury „Kuźnica” oraz Stowarzyszenie „Kuźniczy Krąg” zapraszają Wszystkich Mieszkańców i Przyjaciół Suchedniowa na wernisaż wystawy fotografii Mariana Musiała „Wydarzenia, miejsca, spotkania. 55 lat miasta Suchedniowa”, który odbędzie się w środę 28 czerwca o godz. 17:00 w SOK „Kuźnica”.

 

Marian Musiał przez ponad 50 lat prowadził w Suchedniowie zakład fotograficzny „Tęcza”, w którym sportretował trzy pokolenia mieszkańców naszego miasta i okolic. Dokumentował chrzciny, dorastanie dzieci, śluby, pogrzeby oraz ważne wydarzenia społeczne. Ulubionym tematem fotografa był także suchedniowski krajobraz. Zmarł w 2001 roku pozostawiając tysiące negatywów przedstawiających kompleksowo obraz miasta.

 

Stowarzyszenie Dokumentalistów „Droga”, którego wiceprezesem jest wnuczek Mariana Musiała, Jan Anderman, we współpracy z Fundacją Archeologia Fotografii digitalizuje Jego archiwum. Wystawa składa się z 50 wybranych fotografii i stanowi początek udostępniania zdigitalizowanych zbiorów, które zostaną przekazane SOK „Kuźnica”.

 

Wystawa zorganizowana przez suchedniowską „Kuźnicę” oraz Stowarzyszenie „Kuźniczy Krąg” została wsparta finansowo z funduszy Gminy Suchedniów w ramach projektu „Wydarzenia, miejsca, spotkania w fotografiach Mariana Musiała”

 

Wstęp Wolny     Serdecznie Zapraszamy

 

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 685

W poprzednim tygodniu: 844

W tym miesiącu: 1996

W poprzednim miesiącu: 2603

Wszystkich: 70122

Zapraszamy do obejrzenia
autoreklamy "Kuźnicy"

ECO TANIEC
podsumowanie projektu

ZDROWO I NA LUDOWO -

III SUCHEDNIOWSKIE

ŚWIĘTO KASZY