Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Zapraszamy na III Ogólnopolską, Interdyscyplinarną Konferencję Naukową pt. „Takie same dla wszystkich - znaczenie przedmiotów w postrzeganiu i kształtowaniu tożsamości narodowej i lokalnej”

Utworzono dnia 01.07.2019


Stowarzyszenie "Grupa Inicjatywna Pod Prąd" ma zaszczyt zaprosić na

III Ogólnopolską, Interdyscyplinarną Konferencję Naukową pt.
„Takie same dla wszystkich - znaczenie przedmiotów w postrzeganiu i kształtowaniu tożsamości narodowej i lokalnej”,

która odbędzie się w dniu 7 września 2019 r. o godz. 10:30 w SOK "Kuźnica" w Suchedniowie

Proponowana tematyka konferencji wpisuje się w narodowy program obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości przewidziany na lata 2017-2021 oraz zakres działań tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa. Stowarzyszenie Grupa Inicjatywna „Pod Prąd” pragnie włączyć się w ten jubileusz poprzez organizację kolejnego spotkania naukowego z 8 referentami reprezentującymi różne ośrodki naukowe, badawcze i muzealne rejonu między Wisłą a Pilicą.

Temat konferencji ma zwrócić szczególną uwagę społeczeństwa i zachęcić badaczy do działań, względem zagadnienia odzyskiwania, utrzymywania i trwania w niepodległości w szeroko rozumianym regionie świętokrzyskim oraz ukazać sposób budowania i odczytywania opowieści, narracji historycznej poprzez przedmioty - mniej lub bardziej znaczące w ogólnym mniemaniu. Organizatorzy chcą pokazać, że tożsamość niepodległości to nie tylko czyn zbrojny czy szereg działań cywilnych, wykonywanych przez cały okres zaborów lub już po odzyskaniu suwerenności, zmierzających do jednego - szeroko rozumianej Niepodległości. Chcemy skupić się na przedmiotach dużych, małych, publicznie dostępnych, prywatnych, zadbanych i zapomnianych, które związane są z polskimi drogami do suwerenności, oddziaływały lub nadal oddziałują na nasze poczucie tożsamości z wolną ojczyzną. Powyższą tematykę chcemy zamknąć w rejonie między Wisłą i Pilicą, który jak uważamy poprzez swoją wielowiekową spuściznę dziejową ma znaczący wpływ na poruszaną tematykę, także w kontekście ogólnopolskim.

Organizatorzy przewidują wynagrodzenia dla prelegentów (umowa o dzieło) oraz wydawnictwo pokonferencyjne (wydane w roku 2020, w miarę pozyskanych środków zewnętrznych).

Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w konferencji zapraszamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego dostępnego w załączniku i nadesłanie go na adres: naukowy.suchedniow@gmail.com do dnia 15 lipca 2019 r.

Informacje o zakwalifikowaniu do uczestnictwa zostaną podane 25 lipca 2019 r.

Prosimy o szerokie rozpropagowanie naszego zaproszenia wśród koleżanek i kolegów zajmujących się różnymi aczkolwiek pasującymi do tematu konferencji dziedzinami nauki.

Program konferencji można pobrać poniżej.
 

 

ZAŁĄCZNIKI:

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 635

W poprzednim tygodniu: 975

W tym miesiącu: 2768

W poprzednim miesiącu: 3680

Wszystkich: 81044

XV Ogólnopolski Turniej

Formacji Tanecznych 

SUCHEDNIÓW 2020

Regulamin i karta zgłoszenia

Zapraszamy do obejrzenia
autoreklamy "Kuźnicy"

ECO TANIEC
podsumowanie projektu

ZDROWO I NA LUDOWO -

III SUCHEDNIOWSKIE

ŚWIĘTO KASZY