Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wydarzenia

AKTUALNOŚCI:

W SOK "Kuźnica" odbył się przegląd obrzędów gospodarczych pn. "Bez pracy nie ma kołaczy"

Utworzono dnia 15.09.2019

W sobotę, 14 września w Suchedniowskim Ośrodku Kultury "Kuźnica" odbył się przegląd obrzędów gospodarczych pn. „BEZ PRACY NIE MA KOŁACZY”. 

czytaj dalej na temat: W SOK "Kuźnica" odbył się przegląd obrzędów gospodarczych pn. "Bez pracy nie ma kołaczy"

Marsz Pamięci z okazji 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej

Utworzono dnia 02.09.2019

W niedzielę, 1 września odbył się Marsz Pamięci z okazji 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej zorganizowany przez Suchedniowski Ośrodek Kultury „Kuźnica” oraz Burmistrza Miasta i Gminy Suchedniów. 

czytaj dalej na temat: Marsz Pamięci z okazji 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej

"Zdrowo i na ludowo - III Suchedniowskie Święto Kaszy"

Utworzono dnia 26.08.2019

Tegoroczna edycja Suchedniowskiego Święta Kaszy pn. „Zdrowo i na ludowo” została połączona z obchodami XX-lecia powiatu skarżyskiego i zorganizowana wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Skarżysku-Kamiennej oraz Stowarzyszeniem Inicjatywa Lokalna w Bliżynie. Cały cykl atrakcji przygotowanych na ww. okoliczności rozpoczął Powiatowy Marszobieg rozpoczynający się w rezerwacie przyrody Kamień Michniowski i kończący się na placu suchedniowskiej „Kuźnicy” wypełnionym po brzegi różnorodnymi stoiskami.

czytaj dalej na temat: "Zdrowo i na ludowo - III Suchedniowskie Święto Kaszy"

Suchedniowska Orkiestra Dęta zapewniła oprawę muzyczną uroczystego przekazania nowego wozu strażackiego

Utworzono dnia 15.07.2019

Suchedniowska Orkiestra Dęta pod batutą Wojciecha Materka w dniu 14 lipca 2019 r. zapewniła oprawę muzyczną uroczystego przekazania nowego wozu strażackiego jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Lipienieckiej Małej koło Jastrzębia. Spotykający się w suchedniowskiej "Kuźnicy" muzycy zagrali w czasie okolicznościowej Mszy Świętej w kościele Św. Jana Chrzciciela w Jastrzębiu, poprowadzili przemarsz strażaków prowadzący do remizy, a następnie uświetnili oficjalną część wydarzenia, w czasie której nastąpiło poświęcenie ich nowego i niebywale nowoczesnego narzędzia pracy.

czytaj dalej na temat: Suchedniowska Orkiestra Dęta zapewniła oprawę muzyczną uroczystego przekazania nowego wozu strażackiego

Świętojanki 2019

Utworzono dnia 24.06.2019

Nieodzowny element największego festynu w mieście organizowanego w czasie najdłuższego dnia w roku stanowił zazwyczaj deszcz. Czasami był on przelotny, niewielki i tylko nieznacznie przeszkadzający w realizacji starannie opracowanego programu, innym razem zaś bywał ulewny, długotrwały przez co stanowił wielce niepożądanego "gościa" na terenie suchedniowskiego OSiR-u. Na szczęście w roku bieżącym aura przerwała tę niepisaną tradycję i "Świętojanki 2019" odbyły się w idealnych warunkach atmosferycznych.

czytaj dalej na temat: Świętojanki 2019

Zakończenie roku artystycznego w "Kuźnicy" 2018/2019

Utworzono dnia 17.06.2019

W dniu 15 czerwca 2019 r. w sali widowiskowej SOK "Kuźnica" odbyło się zakończenie roku artystycznego 2018/2019. Dzieci i młodzież zaprezentowali przed zgromadzoną publicznością efekty swojej sumiennej pracy zachwycając poczynionymi postępami oraz zaskakująco wysokim poziomem umiejętności muzycznych, wokalnych, teatralnych, recytatorskich oraz tanecznych.

czytaj dalej na temat: Zakończenie roku artystycznego w "Kuźnicy" 2018/2019

Zegar

Imieniny